12 paź 2016

Kanoniczna Wizytacja w parafich

W dniach 01-02.10.2016 r. Eparcha (ordynariusz) Wrocławsko – Gdański ksiądz Bp Włodzimierz R. Juszczak przeprowadził wizytację kanoniczną w Parafiach: pw. Trójcy Świętej w Oleśnicy i pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Oławie.  
 Wizytacja rozpoczęła się w sobotę, Ksiądz Biskup sprawdził księgi metrykalne (chrztów, małżeństw, zgonów) oraz dokumenty znajdujące się w parafialnym archiwum.  

W niedzielę Władyka przybył do wspomnianych Parafii. W Parafiach ksiądz proboszcz Paweł Dobrzański wraz z parafianami i dziećmi przywitał Władykę oraz przedstawił sprawozdanie z ostatnich pięciu lat działalności. Po Liturgiach odbyły się spotkania Władyki Włodzimierza z wiernymi poszczególnych parafii, w trakcie których każdy mógł podzielić się swoimi przemyśleniami i propozycjami. Władyka odpowiadał także na liczne pytania oraz odniósł się do wyzwań, które stoją przed Cerkwią Greckokatolicką w Polsce a dotyczą wielkiej liczby emigrantów z Ukrainy, których tylko na Dolnym Śląsku jest kilkadziesiąt tysięcy.