Події

Bеликопосні реколекції

В днях 14-16.04.2022 р. в парафіях проходили великопосні реколекції які провадив отець Матей Деменюк з Вроцлава.


Олесниця

Єльч-Ласковіце

Олесниця

Олесниця


Бжеґ

Олава

Відновлення душпастирства в Бжеґу

З благословення Владики Кир Володимира Ющака, Єпарха Вроцлавсько- Кошалінського, 10 квітня 2022 року, у 5-ту неділю Великого посту, в Бжеґу була відправлена Божественна Літургія в якій прийняли участь близько 50 осіб.

Місто Бжеґ розташоване в 16 км від Олави, в напрямку Ополя. Тут, на початку 90-тих років минулого століття, отець Петро Крик, парох Вроцлава та Олави, почав служити Літургії для вірних, що оселилися в місті та навколішних селах після «Акції «Вісла» в 1947 році. Богослужіння правились протягом 5-ти років в гарнізонному костелі при вулиці Ofiar Katynia 57. Після зміни пароха в Олаві, тодішній душпастир о. Юрій Бойченюк, у 1995 році припинив служіння в Бжеґу.

За останні кілька років до Бжеґа приїхало кілька десятків сімей з України. Тут живуть і вірні, які брали участь у житті попереднього душпастирства, а також ті, які їздили на Літургію до парафії в Олаві. Після цьогорічних відвідин з Йорданською водою, вірними міста Бжеґ, було прийнято рішення, про необхідність відновлення Богослужінь у місті.

Літургія служилась у прилеглій до замку каплиці при Placu Zamkowym 9. Римо- католицька Церква використовує каплицю двічі на рік, тому можемо користати з неї в будь-який час.

Вірні, які прибули до храму, були дуже зворушені участю у Божественній Літургії на рідній мові та не приховували щирої радості, що матимуть свою Церкву в себе. Після завершення Літургії вірні стали до спільної фотографії, опісля був час на розмову із священиком. Багато осіб прийшло привітатися з отцем, а також заявити про свою готовність допомогати, коли буде така потреба.

Хай Господь Бог благословить нову громаду, береже її та провадить її членів до духовного зросту.

25 грудня день духовної віднови
Вірні парафії в Олесниці та Єльчу-Ласковіцах взяли участь в Божественній Літургії та скористались з Тайни Покаяння. Реколекційну проповідь виголосив отець Микола з Коломиї, та послужив в Тайні Покаяння. З огляду на обмежену кількість осіб, які можуть перебувати у церкві в Олаві, тут відбулася тільки свята сповідь без богослужіння. Охочі скористати зі Святої Сповіді, приходили на конкретну годину, раніше записавшись на список і безпечно користали з Тайни Покаяння.


Святий Миколай в Єльчу-Ласковіцах
19 грудня, як кожного року, до наших дітей прийшов святий Миколай. В цьому році з огляду на обмежену кількість осіб, які можуть знаходитися у храмі в Олаві, діти з парафії олавської разом зі своїми батьками приїхали до парафії Блаженного Отця Омелана Ковча в Єльчу-Ласковіцах, щоб тут разом з місцевими дітьми та їхніми батьками зустріти довгоочікуваного гостья. Божественна Літургія служилася для дітей. В часі проповіді отець Павло пригадав дітям ким був святий Миколай, якими цінностями керувався у своєму житті та що ми сьогодні повинни робити, щоб наслідувати його особу. Після богослужіння до храму прийшов святий Миколай. Діти подарували святому те що найкраще, одні сказали вірші а дехто заспівав пісню. За те, що діти були чемні цілий рік та гарно привітали цвятого, кожен отримав гарний подарок. На завершення, всі присутні у храмі, подякували cвятому Миколаєві за його відвідини і подарки, співаючи йому пісню "о хто хто Миколая любить" та попросили його, щоб пам'ятав про них в наступному році.   


День духовної віднови
21 грудня в парафіях Олесниці та Олаві відбувся день духовної віднови перед святом Христового Різдва. Проповідником та сповідником був отець Володимир Шуба, адміністратор Ополя та Ченстохови. 
Святий Миколай в Олаві
    У четвер 19 грудніа після Божественної Літургії до нашої парафії в Олаві завітав Святий Миколай. Наші діти цілий рік чекали на його візит, тому дуже охочо давали відповіді на його питання. Святий Миколай випитував у дітей чи ходили до церкви у кожну неділю, чи ставали на молитву ранком і у вечері, чи слухали маму і тата, чи протягом цілого року були чемні та охочі допомагати своїм батькам. Отримавши позитивні відповіді наш гість роздав кожному з дітей подарунок а діти дарували йому вірш, молитву або пісню. 
    На завершення отець Павло подякував Святому Миколаю за те, що приїхав до нашої парафії а всі зібрані у храмі попрощали шановного гостя піснею "О хто хто Миколая любить".

Олавa - з'їзд жіноцтва з південних деканатів Вроцлавсько-Ґданської Єпархії.


В суботу, 19 жовтня, пройшов черговий з'їзд жіноцтва з південних деканатів Вроцлавсько-Ґданської Єпархії. Господарем цьогорічного з'їзду була парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Олаві. Завітали до нас зі своїми душпастирями жінки та чоловіки з парафій вроцлавського, зеленогірського та катовіцького деканатів.
Перша частина святкування почалася моліннями у Церкві. Перед Богослужінням отець парох привітав усіх тих, хто прибув до храму, а опісля Владику привітали місцеві парафіянки. Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Кир Володимир Р.Ющак. Разом з вроцлавсько-ґданським єпархом служили: о. декан Андрій Бунзило зі Шпротави, о. Ернест Секульський з М'єндзижеча та о. Павло Добрянський з Олави. Отець Євген Сухий з Вроцлава та о. Роман Возняк з Каліша служили вірним у Святій Тайні Покаяння a oтець декан Андрій Михалишин та о. Матей Деменюк, з огляду на душпастирські обов'язки у парафіі Вроцлав, взяли участь у другій частині з'їзду. 
Після завершення Богослужіння всі охочі зробили спільну фотографію, а опісля всі учасники переїхали до ресторану Drukarnia Smaku в Stanowicach, де у конференц-залі проходила друга частина зустрічі.

Учасники з'їзду вислихали 5 доповідей. Першу доповідь: "Кохати і бути коханою…тобто про важкі реляції в подружжі та родині" виголосив ks. Przemysław Pastucha. Другу-про "Молитва в родині" виголосив о. Андрій Бунзило, а у третій зібрані почули про "Діаконія вірних в парафії", своїм досвідом поділилася пані Івона Марцішак. Наступна була тема: "Aктивність фізична в будь-якому віці" пані Aleksandry Rosińskiej. 
Після двох доповідей учасники були пригощені обідом, а після двох наступних-тістом, яке приготували парафіянки олавської парафії. 
Після солодкого почастунку учасники з'їзду слухали народних пісень, які у своєму аранжуванні виконувало подружжя Юрія та Анни Лабівських з дітьми Андрієм, Юлею, Йоанною, невісткою Наталкою та внуком Гнивомиром. 
Опісля слово мав Владика Володимир, у якому пригадав раніше висказані думки у доповідях, а також звернув увагу на актуальні питання з життя нашої Церкви у Польщі. 
На завершення зустрічі був відслужений Молебен до Пресвятої Богородиці, який очолив о. декан Андрій Бунзило. 
На завершення о. Павло Добрянський подякував владиці, священникам, паням та панам за участь у цьому гарному святі і за те, що пожертвували свій час та кошти щоб приїхати на спільну зустріч до Олави. Місцевим парафіянкам отець подякував за велику поміч, яку вони вклали, щоб приготувати з'їзд жіноцтва в своїй парафіі.


Празник Різдва Пресвятої  Богородиці в Олаві 

21 вересня Парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Олаві святкувала свій храмовий празник. Божественну Літургію очолив о. декан Андрій Михалишин з Вроцлава у співслужінні о. Богдана Огородника з Любіна та о. Павла Добрянського. 
Після молінь у церкві, бажаючі переїхали до ресторану Drukarnia Smaku в Stanowicach. Тут чекав на гостей обід, солодке а також була можливість поговорити та поспівати народні пісні. 


Приміційна Божественна Літургія нововисвяченого ієрея Матея Дем'янюка

Дня 8 вересня 2019 р. у наших парафіях, Олесниці, Олаві та Єльчу Ласковіцах відбулися приміційні Божественні Літургії нововисвяченого отця Матея Дем'янюка. За церковним звичаєм нововисвячені священики після свячень урочисто відправляють свої перші - приміційні - Служби Божі. 
Нагадаймо, що 29 червня 2019 р. у старгардській Парафії Св. Священномученика Йосафата правлячий Архиєрей Вроцлавсько-Ґданської єпархії Владика Кир Володимир уділив ієрейські свячення отцю Матею, який походить з Парафії Воздвиження Чесного Хреста в Інську.
З огладу на відсутність о. пароха, у парафіях перед Літургією о. Новоєрея привітали діти або старші парафіяни, які бажали о. Матею щастя, здоров'я, Божого благословення, бажали йому щоб його руки не знали втоми у праці в Христовому винограднику, щоб жар його серця ніколи не згасав, щоб ніколи не забракло йому наснаги у покликанні до служіння Богу, Церкві та мирянам.
О. Матей у проповіді висловив кілька думок з недільної Євангелії - молодому юнаку, хоча виповнював всі заповіді, постійно чогось бракувало. А бракувало йому довір'я та віри в серці в те, що все добро в нас - це Божа ласка. Крім цього о. Приміціянт заохочував до молитви за нові покликання, особливо з місцевих парафій. Також пригадав про важливу роль священиків в житті кожного християнина. 

На завершення урочистостей усі бажаючі мали можливість отримати благословення отця-приміціянта та на згадку про цей день кожному подарував пам’ятну іконку.ВЕЛИКОПОСНІ РЕКОЛЕКЦІЇ У ПАРАФІЯХ ОЛАВА, ОЛЕСНИЦЯ ТА ДУШПАСТИРСЬ КОМУ ПУНКТІ ЄЛЬЧ-ЛАСКОВIЦЕ.

В днях 22-24 березня у парафіях Олава, Олесниця та душпастирському пункті Єльч-Ласковiце проходили великопосні реколекції. В цьому році реколекційні науки голосив отець Іван Ядловський, сотрудник катедральної парафії у Вроцлаві.


Після Божественної Літургії о. Реколектант зустрічався з наймолодшими парафіянами. В часі духовних говінь була нагода скористати з Таїнства Покаяння у якому служили о. Іван та о. Андрій Михалишин, декан вроцлавський, парох катедральної парафії у Вроцлаві.

У неділю, на завершення цьогорічних великопостних реколекції в олавській парафії, отець парох посвятив червоні хоругви тa ікону блаженного священомученика Омеляна Ковча, у переддень 75-тої річниці його смерті.