27 lut 2017

НОРМИ ВЕЛИКОГО ПОСТУ ДЛЯ ВІРНИХ УГКЦ В ПОЛЬЩІ

Сьогодні розпочався Великий Піст – найдовший із багатоденних постів, встановлених церквою. Великий піст завершиться Страсним Тижнем і святкуванням Великодня, яке цього року припадає на 16 квітня. 

Згідно з Нормами стосовно постів для вірних Перемисько-Варшавської Архиєпархії та Вроцлавсько-Ґданської Єпархії, затвердженими Архієпископом Євгеном Поповичом та Єпископом Володимиром Ющаком дня 28 квітня 2016 року, у всі дні Великого Посту і Страсного Тижня вірні зобов'язані утриматися від організації та участі в гучних забавах, весіллях,танцях розвагах та інших подібних заходах.


В ЧАСІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ І СТРАСНОГО ТИЖНЯ ОБОВ'ЯЗУЮТЬ НАСТУПНІ ЗАСАДИ ЩОДО ПРАКТИКИ ПОСТУ:

- Перший день Великого Посту і у Страсну П'ятницю - строгий піст, тобто слід обов'язково утримуватися від споживання м'ясних і молочних продуктів та яєць, а також страв, які містять ці продукти (цей піст є обов'язковим навіть у випадку збігу з храмовим празником чи іншим святом)

- У середи та п'ятниці Великого Посту і в Страсну Середу слід обов'язково утриматися від споживання м'ясних продуктів та страв.

- В інші дні тижня дозволено всі види їжі

- Якщо середа чи п'ятниця Великого Посту збігається з храмовим празником або святом Благовіщення - як це відбудеться в цьому році 7.04.2017 р. Б., нема обов'язку постити.

- Вірні УГКЦ у Польщі заохочуюються добровільно дотримуватися строгішої ніж вище ппиписана дисцисципліни посту, зокрема утриматися від споживання м'ясних страв протягом усіх днів першого тижня Великого Посту і Страсного Тижня, а також в понеділки св. Чотиридесятниці.

- Від будь якого обов'язку посту звільниними є: діти до 14 років; особи котрим виповнилося 60 років; важкохворі та ті, хто повертається до здоров'я після важкої недуги; ті, що подорожують; ті що важко працюють; ті, що харчуються зі столу інших; убогі, котрі живуть з милостині; вагітні, матері після пологів і ті, що годують грудьми. 


Нагадуємо також, що згідно з приписами Канонів партикулярного права УГКЦ священнослужителі, які мають намір звершувати Божественну Літургію, та вірні, які мають намір приступати до Пресбятої Євхаристії, зобов'язані утриматися від споживання їжі впродовж щонайменше однієї години перед початком Божественної Літургії , а не перед прийняттям св. Причастя, як було колись, однак заохочується, якщо це можливо, приймати Пресвяту Євхаристію натще. Вживання природної води та ліків не порушує євхаристійного посту.

На завершення слід також нагадати, що основна мета кожного посту – духовна, тобто, насамперед, потрібно постити від гріха, злих схильностей. У дні посту необхідно стримуватись від лихих діл, думок, слів; зберігати погідність духу, внутрішній мир та радість. Стримування від гріха набагато важливіше ніж стримування від їжі, хоча це також необхідне та допомагає поборювати гріх, вправлятись у духовному зрості, духовному житті. Нам же потрібно пам’ятати та виконувати і одне і друге.
                                                         
                                                                                            www.cerkiew.net.pl